Siyaset
Giriş Tarihi : 16-12-2021 01:12   Güncelleme : 16-12-2021 01:12

“2023’te Cumhur İttifakı’nın zaferiyle boyunun ölçüsünü alacaklar”

“2023’te Cumhur İttifakı’nın zaferiyle boyunun ölçüsünü alacaklar”

“2023’te Cumhur İttifakı’nın zaferiyle boyunun ölçüsünü alacaklar”

Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, yeni ekonomi modelinin üretime dayalı bir model olduğunu belirterek, “Bu, kimisi ‘Çin modeli’ kimisi ‘Kore modeli’ diyor. Biz bütün dünyayı inceleriz, biz, milli ve yerli bir parti olduğumuz için politikalarımız da milli ve yerlidir. Dolayısıyla, bu modelin adı ‘Türkiye modeli’dir.” diye konuştu.

“Hep beraber işlerin nasıl toparlandığına şahit olacağız” diyen Akbaşoğlu, “İşte, bizim yeni modelimizin ismi yerli ve milli büyüme modelidir.” ifadelerini kullandı.

Tam bağımsızlık mücadelesi verdiklerini belirten Akbaşoğlu, “Nasıl siyasi bağımsızlık mücadelemizi Mustafa Kemal Paşa’nın öncülüğünde hep birlikte milletçe verdiysek ve Türkiye Cumhuriyeti devletini bağımsız bir şekilde kurduysak şimdi de Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ekonomik bağımsızlık savaşımızı veriyoruz. İşin hakikati budur. Kim ne derse desin, boyunun hesabını almaya gelenler, Haziran 2023’te Cumhur İttifakı’nın zaferiyle boyunun ölçüsünü alacaklar Allah’ın izniyle.” diye konuştu.

“Hangi ülkelere, hangi silahları satacağımıza ancak biz karar veririz”

İYİ Parti’li Erozan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili “pazarlama müdürü” ifadesine tepki gösteren Akbaşoğlu, “Bir şirketin pazarlama müdürü gibi, sanki İHA ve SİHA’ların pazarlamacısı gibi sunuldu. Bu, çok büyük bir hadsizliktir. Bu, Cumhurbaşkanımıza iftiradır, millet iradesine iftiradır. Asla ve kata, hiçbir şekilde yaptığımız bu muazzam hizmetten, toplu iğne yapamaz durumdan, artık NATO ülkelerine İHA, SİHA satacak noktaya gelmemiz küçümsenemez ve farklı bir noktaya çekilemez.” ifadelerini kullandı.

İHA ve SİHA’ları üreten başta Selçuk Bayraktar olmak üzere bütün genç mühendislere teşekkür eden Akbaşoğlu, Özdemir Bayraktar’ı da rahmetle, minnetle andı.

Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, “Hangi ülkelere, hangi silahları satacağımıza ancak biz karar veririz. Güvenlik, siyasi, askeri, diplomatik, her meseleyi enine boyuna görüşerek bağımsız bir şekilde biz karar veririz. Biz, milli ve yerli politik duruşumuzla kimi yerde Amerika’yla ve Rusya’yla beraber hareket ederiz kimi yerde de karşı karşıya geliriz, ancak siz ‘AK Parti’nin yapmış olduğu hizmetleri Karabağ’dan Libya’ya, mavi vatandan Kıbrıs’a tam tersini yapacağız’ derseniz, sizler Yunan’la yoldaş olursunuz. O zaman, bu millet size de hiçbir zaman iktidarı vermeyecektir.” dedi.