Siyaset
Giriş Tarihi : 30-11-2021 22:30   Güncelleme : 30-11-2021 22:30

“2023’te sandıkta vatandaş bizi desteklemeye devam edecek”

“2023’te sandıkta vatandaş bizi desteklemeye devam edecek”

“2023’te sandıkta vatandaş bizi desteklemeye devam edecek”

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş,TBMM Genel Kurulunda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Grup Başkanvekili Elitaş, fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, evleri hasar görenlere de geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Elitaş, hayatını kaybeden Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz’e de başsağlığı diledi.

Dünyadaki tüm ülkelerin Kovid-19 salgını ile mücadelede ellerinden gelen gayreti gösterdiğini belirten Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili kurumların Türkiye’de vatandaşların salgından etkilenmemesi için büyük bir gayret gösterdiğini ifade etti.

Dünyanın enflasyonist bir baskı ile mücadele ettiğini söyleyen Elitaş, şunları kaydetti:

“Türkiye ihracat odaklı bir büyümeyi kendisine hedeflediği takdirde yatırımın da beraberinde geleceğini, yatırımın büyük bir iştahla ortaya çıkabileceğini ortaya koyuyor. Vatandaş tepkisini gösterebilir. Nasıl gösterebilir? 2023 Haziran’da gelecek sandıkta der ki, ‘seni idare etmekte sıkıntılı gördüm, ben bunu değiştiriyorum.’ Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi. Nasıl ki önümüze gelen 19 yıllık süre içerisinde 11 veya 12 sandıkta vatandaş bizim iktidarımızı desteklediyse, bütün görüşmelere rağmen bütün itirazlara rağmen 2023 yılındaki sandıkta da yine biz inanıyoruz, güveniyoruz ki vatandaş bizi desteklemeye devam edecektir.”