Ankara Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 12:03

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN ‘SİNEMA, TİYATRO VE SANAT’ KONULU SÖYLEŞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirilen “Meslek Tanıtım Toplantıları” projesi kapsamında oyunculuk mesleğini tanıtılması için Oyuncu ve Yönetmen Seren Fosforoğlu’nu Başkentlilerle buluşturdu.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-11-2022 14:15   Güncelleme : 30-11-2022 14:15
ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN ‘SİNEMA, TİYATRO VE SANAT’ KONULU SÖYLEŞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, ‘Meslek Tanıtım Toplantıları’ projesi kapsamında oyunculuk mesleğinin tanıtımı için Oyuncu ve Yönetmen Seren Fosforoğlu’nun konuk olduğu “Sinema, Tiyatro ve Sanat” konulu bir söyleşi düzenledi.

Yahyalar Aile Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen söyleşiye;  Ankara Itri Güzel Sanat Lisesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, Ankara Güzel Sanatlar Lisesi ve Özel Altın Güzel Sanatlar Lisesinde Tiyatro bölümünde okuyan 210 öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Şinasi Örün, “Meslek tanıtım toplantıları projesi kapsamında Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğü olarak Yahyalar Aile Yaşam Merkezi’nde usta Oyuncu ve Yönetmen Seren Fosforoğlu’nu ağırladık. Seren Hanım Ankara’da Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümünde okuyan 210 öğrenciye ‘Sinema, Tiyatro ve Sanat’ üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Aile Yaşam Merkezlerimizde kültür ve sanatın daha ön plana çıkması ve farkındalığın artırılması için bu gibi buluşmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz” derken, Oyuncu ve Yönetmen Seren Fosforoğlu da şunları söyledi:

“Bugün Ankara Büyükşehir Belediyesinin Yahyalar Aile Yaşam Merkezi’ne konuk olarak geldim ve Güzel Sanatlar Lisesinde okuyan gençlerle buluştuk. Benim için çok değerli bir buluşma oldu. Çünkü sanatçıların yaşarken kıymet bilinmesi ülkemiz açısından pek alışıldık bir şey değil. O nedenle bugün beni çok güzel ağırladılar. Sanat üzerine konuştuk. Benim için çok değerli ve çok kıymetliydi.”

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi