Eğitim
Giriş Tarihi : 14-09-2021 22:12   Güncelleme : 14-09-2021 22:12

Ankara Üniversitesi: Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Mezunlarını Uğurladık

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Mezunlarını 12 Temmuz 2021 tarihinde Beşevler 100

Ankara Üniversitesi: Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Mezunlarını Uğurladık

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Mezunlarını 12 Temmuz 2021 tarihinde Beşevler 100. Yıl Yerleşkesi Güneş Meydanında yapılan törenle uğurladı. Mezuniyet törenine Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Genel Sekreter, Müdürler, aliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
 
Törenin açış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin, ülkemizin ve üniversitemizin güzide eğitim yuvalarından biri olduğunu belirterek 86 yaşında ismi ile müsemma bu eğitim kurumunun ülkemiz adına çok sayıda başarısının olduğunu söyledi. Fakültenin ismini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiğini hatırlatan Rektör Ünüvar, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin hem Ankara’nın hem de ülkemizin en önemli sembollerinden biri olduğunu vurguladı.
Rektör Ünüvar: “Kuruluşundan bugüne fakültemiz için katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim”
Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin kuruluş sürecinden bahsederek fakültenin kuruluşundan bugüne katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Fakültenin çok önemli bilim insanları yetiştirdiğini hatırlatan Rektör Ünüvar, “Bugün bu bilim insanlarının yetiştirmiş olduğu öğrencileri Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden uğurluyoruz” dedi.
Ünüvar: “Yaşamınız boyunca Ankara Üniversiteli olmanın farklılığını yaşayacaksınız”
Konuşmasında öğrencilere de seslenen Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi mezunu olmanın önemini anlatarak “Görev yaptığınız her yerde farkınızı hissettirecek ve daima gururumuz olmaya devam edeceksiniz” diye konuştu. Ünüvar, öğrencilerin mezuniyetini kutlayarak bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.
Rektörü Ünüvar: “Evlatlarınızı yetiştirdik ve sizlere tekrar teslim ediyoruz”
Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar konuşmasının bir bölümünde de ailelere seslendi. “Bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı en iyi şekilde yetiştirip şimdi onları meslek hayatlarına gönderiyoruz. İnşallah üniversitemiz, ülkemiz ve dünyamız için çok başarılı işler yaparlar.” diye konuşmasını sürdüren Rektör Ünüvar, Ankara Üniversitesi olarak her zaman mezun öğrencilerinin yanlarında olacaklarını da ifade etti.
Dekan Kayapınar: “800’ün üzerinde mezunumuzu uğurluyoruz”
Mezuniyet töreninde konuşma yapan Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Levent Kayapınar, fakültenin 81. dönem mezunlarını uğurladığını belirtti. 19 bölüm ve 83 bilim, sanat ve anabilim dalında eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren fakültenin öğrenci alan 44 lisans programında 800’ün üzerinde öğrencinin mezun olduğunu anlatan Dekan Kayapınar, 86 yaşındaki fakültenin mezun sayısının 51 binin üzerinde olduğunu söyledi.  Mezun öğrencilere gelecekte başarılar dileyen Kayapınar, mezun öğrencilerden Ankara Üniversitenin adını her platformda en iyi şekilde temsil etmelerini istedi.
Açış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek kep atma töreni gerçekleştirildi.
 
 
https://twitter.com/AnkaraUni/status/1414660287987343362