Eğitim
Giriş Tarihi : 15-09-2021 00:49   Güncelleme : 15-09-2021 00:49

Ankara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin 55

Ankara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin 55. dönem mezunları, meslek yemini ederek eczacılık mesleğine adım attı.
Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda düzenlenen Eczacılık Fakültesi Mezuniyet ve Yemin Töreni’ne, bu yıl mezun olanların yanı sıra pandemiden dolayı geçtiğimiz yıl mezuniyet töreni yapamayan 54. dönem mezunları da katıldı.
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, ailelerin de heyecanla izlediği törende yaptığı konuşmada, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin Türkiye’nin en köklü eczacılık fakültelerinin başında geldiğini, bugün Türkiye’de bulunan 25 bin civarındaki eczacının önemli bir kısmının bu fakülteden mezun olduğunu kaydetti.
37 yıllık doktor olarak, eczacıları ve sağlık sektörünün tüm paydaşlarını meslektaşı olarak gördüğünü ifade eden Ünüvar, “Eczacılar, hemşireler, ebeler, sağlık memurları hatta ambulanstaki paramedikler, şoförler, hastanelerde çalışan görevliler hep birlikte milletimize, devletimize, insanlığa hizmet ediyorlar. Bugün mezuniyetlerine şahitlik ettiğimiz kardeşlerimiz de diplomalarını alacaklar.

Ve İnanıyorum ki çok başarılı işler yapacaklar” dedi.
“Hem Üniversitemizin Hem De Gönlümüzün Kapısı Sizlere Hep Açık Olacak”
Mezunlara da seslenen Rektör Ünüvar, şunları kaydetti:
“Bugünden sonra Ankara Üniversitesi diplomasını taşıyacaksınız. Ve bu diploma, sizin için önemli bir gurur kaynağı olacak. İnanıyorum ki Ankara Üniversitesi mezunu olmanın gururunu, onurunu hep yaşayacak ve yaşatacaksınız. Ve bizleri asla unutmayacaksınız. Bizler de sizleri unutmayacağız. Sizleri bugün belki diplomanızı vererek uğurluyoruz ama tekrar gelmek üzere uğurluyoruz. Ankara Üniversitesi, insanların mezun olduğu ama bağını koparmadığı bir üniversitedir. Hem üniversitemizin hem de gönlümüzün kapısı sizlere hep açık olacak. Bundan sonraki hayatınızda sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşantı diliyorum.”
 
2 Yılda 375 Yeni Mezun
Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asuman Bozkır da Cumhuriyetin ilk eczacılık fakültesi olan Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak, 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim-öğretim dönemlerinde toplam 375 genç eczacıyı daha mezun etmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.İnanıyoruz ki yapacağınız işlerde, sizlere verdiğimiz çağdaş ve üst düzey bilgilerle kısa zamanda önemli başarılar elde edeceksiniz. Sizler başarılı oldukça Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız” ifadelerini kullandı.
Açış konuşmalarının ardından dereceye girenlere plaketleri ve hediyeleri verildi. Meslek yemini ederek, eczacılığa ilk adımı atan mezunlar, tören sonunda kep atarak mezuniyetlerini kutladı.
 
 
 

Eczacılık Fakültesi Mezunlarımıza Bundan Sonraki Hayatlarında Başarılar Dileriz. pic.twitter.com/BRD8qAy8sC
Ankara Üniversitesi (@AnkaraUni) July 8, 2021

.