Eğitim
Giriş Tarihi : 15-09-2021 00:49   Güncelleme : 15-09-2021 00:49

Ankara Üniversitesi: nin Üç Yerleşkesine Genç Ofis Açılıyor

Ankara Üniversitesi ile Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, Beşevler, Cebeci ve Gölbaşı Yerleşkelerine üç ayrı Genç Ofis açılması için protokol imzalandı

Ankara Üniversitesi: nin Üç Yerleşkesine Genç Ofis Açılıyor

Ankara Üniversitesi ile Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, Beşevler, Cebeci ve Gölbaşı Yerleşkelerine üç ayrı Genç Ofis açılması için protokol imzalandı.
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik tarafından imzalanan protokole göre, Beşevler Yerleşkesinde, Cebeci Yerleşkesi Ahmet Taner Kışlalı Salonu ve Gölbaşı Yerleşkesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasında Genç Ofis açılacak. Genç ofislerde, öğrenciler ile üniversite akademik ve idari personelinin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin yanı sıra gençlerin bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirilecek.
 

 
“Üniversitemizde Genç Ofis’in Olmaması Düşünülemezdi”
Rektör Ünüvar, imza töreninde yaptığı konuşmada, Genç Ofis’i çok önemsediğini ifade etti. Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğuna dikkat çeken Ünüvar, “Ortalama yaşımız 31,5 civarında. Bu ortalama Avrupa Birliği’nin oldukça gerisinde. Bu bize çok ciddi bir avantaj sağlıyor. Ankara Üniversitesi de Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birisi. 70 bin öğrencisi ile Ankara’nın en büyük üniversitesi. Burada Genç Ofis’in olmaması düşünülemezdi” dedi.
 
 “Gençlerimiz Çok İstifade Edecek”
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, Genç Ofis’le ilgili yaptıkları görüşmede, “Siz yer gösterin, her türlü imkânı memnuniyetle sağlarız” dediğini hatırlatan Ünüvar, “Aynı anda üç ayrı Genç Ofis’in açılması Bakanlığımızın Ankara Üniversitesine verdiği önemi de ortaya koyuyor. İnanıyorum ki Ankara Üniversitesi mensubu gençlerimiz bu ofislerden çok istifade edecekler. Bir yandan ders yoğunluğu arasında dinlenme, bir yandan gençliğin gerektirdiği enerjiyi ülkemiz yararına birtakım işlere dönüştürme işlevi görecek Genç Ofis’ten çok faydalanacaklar. Ben bu vesileyle Gençlik ve Spor Bakanımıza, değerli bürokratlarına ve il müdürümüze çok teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Rektör Ünüvar, açılacak ofislerde gençlerle birlikte kendisinin de vakit geçireceğini, bunun sözünü şimdiden verdiğini kaydetti.
 

 
“Aynı Anda Üç Ofis Bir İlk Olacak”
Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik de diğer üniversitelerde birer Genç Ofis varken Ankara Üniversitesinde üç Genç Ofis’in aynı anda açılacağını, bunun bir ilk olacağını kaydetti. Çelik, “Ankara Üniversitesinde Genç Ofisimizin olması bizim için çok önemli. İnşallah Ankara Üniversitesinin engin deneyimi ile bizim gençler için yaptığımız projeler birleşir ve gençlerimize faydamız olur. Hem şahsım hem de Bakanlığım adına, bize bu fırsatı veren Ankara Üniversitesine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
 

Üniversitemizde 3 Yerleşkemize “Genç Ofis”#unihaber pic.twitter.com/EjoKzMd9jV
Ankara Üniversitesi (@AnkaraUni) July 9, 2021