Eğitim
Giriş Tarihi : 21-09-2021 23:25   Güncelleme : 21-09-2021 23:25

Ankara Üniversitesi: Rektör Ünüvar’ı Duygulandıran Not: “Down Sendromlu Çocukların Dedesi”

Down sendromlu çocuklar, üzerinde “Down sendromlu çocukların dedesi” notu yer alan çiçekle Ankara Üniversitesi Rektörü Prof

Ankara Üniversitesi: Rektör Ünüvar’ı Duygulandıran Not: “Down Sendromlu Çocukların Dedesi”

Down sendromlu çocuklar, üzerinde “Down sendromlu çocukların dedesi” notu yer alan çiçekle Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a duygu dolu anlar yaşattı.
 
 
Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Beşevler 10. Yıl Yerleşkesinde düzenlediği Sağlıklı Bir Yaşam İçin Haydi Pedallayalım” etkinliğine aileleriyle birlikte katılan Gençlik Spor Kulübü üyesi down sendromlu çocuklar, Rektör Ünüvar’a büyük bir sürpriz yaptı. Down sendromlu bir torunu olan Rektör Ünüvar, çocukların takdim ettiği çiçeğin üzerindeki ‘Down Sendromlu Çocukların Dedesi’ notunu okuyunca duygu dolu anlar yaşadı.  
 
 
Dünyanın en güzel çocuklarının birinin elinden çiçek almanın kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Ünüvar, “Benim için çok önemli bir hediye. Bu çiçeği down sendromlu torunum Hiranur Melek’e götüreceğim” dedi.
 
 
Rektör Ünüvar, daha sonra, davul-zurna eşliğinde halay çekip, horon tepen down sendromlu çocukların performansını izledi, onlara eşlik etti.
Çocuklarla tenis oynayan Rektör Ünüvar, eğlenceli sohbetler gerçekleştirdiği down sendromlu çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıp, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.
 
 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar, down sendromlu çocuklarımızla halay çekti horon oynadı. pic.twitter.com/6laIm26PcM
Ankara Üniversitesi (@AnkaraUni) September 19, 2021