Eğitim
Giriş Tarihi : 15-09-2021 00:49   Güncelleme : 15-09-2021 00:49

Ankara Üniversitesi: Spor Bilimleri Mezunları Kep Attı

 Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl mezuniyet sevinci yaşayamayan Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin 23

Ankara Üniversitesi: Spor Bilimleri Mezunları Kep Attı

 Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl mezuniyet sevinci yaşayamayan Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin 23. dönem mezunları, mezuniyetlerini bu yıl 24. dönem mezunları ile birlikte kutladı.
Spor Bilimleri Fakültesi, Covid-19 salgınından dolayı geçtiğimiz yıl mezuniyetlerini kutlayamayan 23. dönem mezunları ile bu yıl eğitimlerini tamamlayan 24. dönem mezunları için Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda ortak mezuniyet programı düzenledi. Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olan toplam 180 öğrenci, hocalarının elinden diplomalarını aldı.
 
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, rektör yardımcıları, öğretim elemanları ve ailelerin katılımıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, hem geçen yıl hem de bu yıl mezun olanları aynı platformda buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin, Türkiye’nin en gözde okullarından biri olduğunu kaydeden Ünüvar, “Bugün üniversitemizden mezun olan kardeşlerimiz, uluslararası yarışmalarda bayrağımızı göndere çektiren, bizi sevince boğan sporcularımızı yetiştirecekler. Başarıları her zaman bizim takibimizde olacak ve onların başarılarıyla her zaman gurur duyacağız” dedi.
 
Tüm mezunları gönülden kutladığını ifade eden Ünüvar, “Mezunlarımızın bizi asla unutmayacaklarını biliyorum. Ankara Üniversitesinden mezun olmak, diplomayı almakla biten bir süreç değildir. Mezunlarımızın bir ayağı, bir gözü, bir kulağı her zaman bizde olacaktır” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının devamında mezunlara yeni hayatlarında başarılar dileyen Ünüvar, şunları söyledi:
 
“Artık sahaya çıkacaksınız. Sahada gücünüz yettiğince, terinizi son damlasına kadar dökerek Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi çevik, zeki ve ahlaklı sporcuları yetiştireceksiniz. Ve yetiştirdiğiniz her sporcuda bugün biz hangi duyguları yaşıyorsak siz de aynı duyguyu yaşayacaksınız. Yolunuz, bahtınız açık olsun.”
Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel de 2019-2020 ve 2020-2021 mezunlarını birlikte hayata yolcu ettiklerini belirterek, “Onlar bizim için 4 sene önce işlenmesi gereken çok değerli hazinelerdi. 4 sene içinde sabırla, incelikle bu hazineleri işledik ve şimdi ülkemize beden eğitimi öğretmeni, değerli bir spor yöneticisi ve Türk sporuna değerli sporcular yetiştirecek antrenörler olarak mezun ediyoruz. Bu süreçte hepimiz yorulduk, zorlandık. Pandemi koşullarında beklenmedik zorluklar yaşadık. Tüm zorluklara rağmen bugün buradayız. Tüm öğrencilerimizin yolları açık, bahtları aydınlık ve tüm deneyimleri adaletli, ilkeli ve dürüst olsun” ifadelerini kullandı.
Açış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere Rektör Ünüvar ve Dekan Tuncel plaket ve hediyelerini verdi. Daha sonra seymen gösterisi ve müzik dinletisi sunuldu.
Mezunlar, tören sonunda kep atarak mezuniyetlerini kutladı. 
 
https://twitter.com/AnkaraUni/status/1412872930267217926