Eğitim
Giriş Tarihi : 14-09-2021 22:13   Güncelleme : 14-09-2021 22:13

Ankara Üniversitesi: TÖMER ile TFF Arasında İş Birliği Protokolü

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbolcu, hakem ve federasyon çalışanlarına yabancı dil eğitimi verilmesine yönelik iş birliği protokolü imzaladı

Ankara Üniversitesi: TÖMER ile TFF Arasında İş Birliği Protokolü

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbolcu, hakem ve federasyon çalışanlarına yabancı dil eğitimi verilmesine yönelik iş birliği protokolü imzaladı.
 
Protokol, Ankara Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen törenle Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından imzalandı.
Rektör Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, gerek Türkiye’deki yabancı sporcuların Türkçe öğrenmesi gerekse uluslararası müsabakalarda faaliyet gösterecek sporcular ile hakemlerin dil yeterliliğinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Rektör Ünüvar, “Bugün çok tarihi bir protokole imza atıyoruz. Ankara üniversitesi olarak, bu protokolle Türk sporuna gerçekten çok önemli bir katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz. Uluslararası mecralarda mücadele edecek sporcularımız, hakemlerimiz ve Türkiye’de mücadele eden yabancı sporcuların dil yeterliliğiyle ilgili çok önemli bir adımı atacağız. İnanıyorum ki bu atacağımız adımlar sporcularımızın sportif başarılarına çok önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.
 
 
”Türk Sporunu Başarıdan Başarıya Koşturacak Adımlardan Birisi Olacak”
İş birliği protokolünün her iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulunan Ünüvar, “Türk bayrağının her yerde göndere çekilmesi, Türk sporcuları ve spor adamlarının her yerde başarıyla anılması Ankara Üniversitesine çok büyük gurur verir.

Ben bu iş birliği için değerli TFF Başkanımıza, TFF yetkililerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
“Protokol İle Çok Önemli Bir İhtiyacımız Karşılanmış Olacak”
TFF Başkanı Nihat Özdemir de TFF olarak, bugün Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan Ankara Üniversitesi TÖMER ile çok önemli bir iş birliğine imza attıklarının altını çizdi. Hayata geçirilen yabancı dil eğitimi iş birliği protokolü ile federasyonun çok önemli bir ihtiyacının karşılanmış olacağını vurgulayan Özdemir, “Milli futbolcularımız başta olmak üzere, bünyemizdeki tüm engelli futbol takımlarımız, hakemlerimiz, kurullarımız, personelimiz ve onların bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları ile hepsini kapsayacak bir anlaşmayı TÖMER’le hep beraber imzalayacağız. Ve sağ olsunlar, protokol kapsamında yüzde 40 indirim sağlayacaklar. Gerek TÖMER merkezlerinde gerekse çevrim içi olarak yapılacak eğitimlerin tüm sporcularımız ve federasyonumuz çalışanlarına büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.
 
 
TÖMER’in, köklü bir geçmişe sahip olan Ankara Üniversitesinin en değerli markalarından biri olduğunu dile getiren Özdemir, “Onlarca dilde milyonlarca insana dil eğitimi olanağı sunduklarını yakinen biliyoruz.Bu iş birliğimizin federasyon adına çok değerli olduğunu tekrar belirtmek istiyorum. Protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
TFF Başkanı Nihat Özdemir, imza töreninde Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a üzerinde isminin yazılı olduğu milli takım forması hediye etti. Ünüvar da Özdemir’e, günün anısına Ankara Üniversitesi radyosu takdim etti.
 
 
 

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ankara Üniversitesi arasında İş Birliği @TFF_Org @AnkaraUnivTOMER #unihaber pic.twitter.com/n0ectHDNB1
Ankara Üniversitesi (@AnkaraUni) August 3, 2021

.