Ankara Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 12:10

ANKARA'DA ZABITA PERSONELİNE TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ev sahipliğinde ve Ticaret Bakanlığı koordinesinde "Tüketicinin Korunması Uygulamalarının İlçe Düzeyinde Yerel Yönetimlere Yaygınlaștırılması" projesi kapsamında eğitim programı düzenlendi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-12-2022 18:55   Güncelleme : 01-12-2022 18:55
ANKARA'DA ZABITA PERSONELİNE TÜKETİCİ HAKLARI EĞİTİMİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ev sahipliğinde "Tüketicinin Korunması Uygulamalarının İlçe Düzeyinde Yerel Yönetimlere Yaygınlaștırılması" projesi kapsamında eğitim programı düzenlendi.

Ticaret Bakanlığının koordinesinde düzenlenen eğitim; Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi (TKPG) Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, 8 ilin ticaret il müdürleri ile çevre il ve ilçelerden gelen 110 zabıta personelinin katılımıyla gerçekleşti.

Zabıta personellerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde; Ticaret Uzmanı Tuğba Hazal Sayalgı satıştan kaçınma, indirimli satışlar ve fiyat etiketi denetimi hakkında Ticaret Uzman Yardımcısı Tugay Güney ise Zabıta Daire Başkanlıkları tarafından Tüketici Mevzuatı Kapsamında Yapılan İyi Uygulama Örnekleri ile ilgili sunum yaptı. Ayrıca; Ticaret Bakanlığı TKPG Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan da konuşma yaptı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi