Yaşam
Giriş Tarihi : 12-02-2022 09:31   Güncelleme : 12-02-2022 09:31

Ankara’daki Kır Mekanlarında Düğün Yapmanın Avantajları

Ankara'da yemyeşil doğanın içinde keyifli bir düğün hayaliniz varsa onlarca seçeneğiniz olduğunu söyleyerek müjdemizi verelim.

Ankara’daki Kır Mekanlarında Düğün Yapmanın Avantajları

Farklı fiyat, hizmet ve özelliklere sahip birçok mekanı Düğün.com https://dugun.com üzerinde bulabilir, size en uygun firmayı seçebilirsiniz. Bu firmaları genel hatlarıyla da anlatalım.

İlkbahar ve yaz düğünlerinin en güzel seçeneklerinden biri kır alanları. Kapalı alanda yapılan düğünlerde davetliler zaman zaman bahçe, teras gibi alanlara hava almaya çıkarlar. Bundan dolayı da davetlilerin eğlenceleri bölünebiliyor. Ancak Ankara'daki kır mekanlarında böyle bir durum yaşanmıyor.

Ankara'daki kır alanına sahip mekanların farklı konuk sayılarına uygun alternatifleri bulunuyor. Yani ister butik ister kalabalık bir düğün planlıyor olun, sizin için uygun bir kır mekanını şehirde bulabilmeniz mümkün. Yani şehirde 50-100 kişilik kapasitesi bulunan mekan da var, 2.000 kişiye kadar konuk ağırlamayı mümkün kılan da... Davetli listeniz hazırsa kapasiteye göre filtreleme yaparak size uygun firmaları incelemeye başlayabilirsiniz.

Şehirdeki mekanlar, çiftlere düğün için yalnızca alan imkanı sunmuyor; aynı zamanda yemek servisi, kokteyl, organizasyon, ses ve ışık sistemi, hazırlık odası, düğün pastası, içecek ikramı ve daha birçok hizmet sunuyor. Ayrıca dilediğiniz ekstra hizmetler olursa onu da mekan yetkililerine bildirebiliyorsunuz.

Kır alanlarının birçoğunda nikah seremonisi yapma imkanınız da bulunuyor. Mekanın bir kısmında sandalyeler ve kürsü ile nikah düzeni oluşturuluyor. Düğününüzden önce gün batımı saatlerinde, yakın davetlilerinizin eşliğinde bir nikah töreni düzenliyorsunuz. Ankara kır alanlarının birçoğunun kendine ait otoparkları da bulunuyor. Böylelikle kendi aracıyla gelecek olan davetliler, park yeri aramakla vakit kaybetmiyor. Ayrıca dilerseniz mekandan vale talebinde de bulunabiliyorsunuz.

Kır düğünü mekanlarında, farklı köşelerde birçok anı köşesi, fotoğraf alanı oluşturulabiliyor. Dilerseniz meyvelerle donatılmış bir masa hazırlıyorlar ya da limonata ve limonlarla donatılmış bir köşe oluşturuyorlar. Kır alanlarında düğün yapan çiftler, dış çekim fotoğraflarını da bu alanda çektirmeyi tercih edebiliyorlar. Böylelikle fotoğraf çekimi için mekan arayışına girmelerine gerek kalmıyor. Ayrıca fotoğraf çekiminden mekana gitmek için ekstra vakit de harcamamış oluyorlar.

Ankara’da Kır Mekanlarının Düğün Süslemeleri

Kır düğünlerinin en önemli unsurlarından birinin süslemeler olduğundan bahsetmiştik. Bunların temelinde sandalye ve masa süslemeleri yer alıyor. Ankara kır alanları, genelde tüllerle ve kır çiçekleriyle donatılıyor. Mekanların standart süslemeleri de bulunuyor. Eğer bu süslemeler sizin hayalinizdeki konsepte uymuyorsa şehirdeki birçok firmanın istediğiniz konsepti başarıyla uyguladığını da belirtmeden geçmeyelim. Bazı firmalar bünyelerindeki organizasyon ekipleriyle bazılarıysa çözüm ortağı firmalarıyla konsept uygulama hizmeti veriyor.

Ankara'daki kır düğünü yapılan mekanlarda genellikle yuvarlak masalar öne çıkıyor. Ancak kalabalı grupların bir arada olması için imkan sağlayan uzun, dikdörtgen masalar da firmaların dekorasyon seçenekleri arasında. Dilerseniz iki konsepti de bir arada kullanabilirsiniz. Bu masalar ve beraberinde kullanılan sandalyeler en iyi şekilde süslenip, yeşil alana yakışır bir hale getiriliyor.

Ankara'daki kır mekanlarındaki sandalyeler; tüllerle, kumaş giydirmelerle ve kurdelelerle süsleniyor. Masaların üzerini ise çiçekler, suplalar, kütükler ve şık servis takımları donatıyor. Bu ürünler, seçtiğiniz tarz ve konsepte göre belirleniyor. Örneğin; rustik bir düğün istiyorsanız ahşap suplalar, kütükten yönlendirme tabelaları gibi dekorasyon. ögeleri mekanda kullanılıyor.

Mekanların düğününüzü farklı hale getirdiği süsleme seçenekleri de bulunuyor. Bir kır düğünü mekanını farklılaştırmanın birçok yolu var. Mesela anı köşeleri bu yöntemlerden biri. Sizin ve müstakbel eşinizin bu zamana kadar çektirdiğiniz romantik fotoğrafların sergilendiği keyifli bir köşe oluşturabiliyorlar.

Davetlilerinizin sosyal medyaya yükleyeceği fotoğrafları düşünmeniz de gerekebilir. Onlar için de mekanda fotoğraf köşeleri oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Renkli bir fonun üzerinde isimleriniz yazar ve davetlileriniz bu fonun önünde fotoğraf çektirir. Ankara kır düğünü mekanlarında birbirinden lezzetli meyvelerin, içeceklerin, shotların bulunduğu sunum masaları hazırlayabiliyorlar. Davetlileriniz, masalarına getirilen ikramlıkların yanı sıra bu lezzetlerden de tadabiliyor.

Şehirdeki kır düğünü mekanlarının özelliklerinden ve avantajlarından bahsettik. Sizin de hayaliniz başkentte yemyeşil bir alanda evlenmekse aradığınız mekanları hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Bunun için tüm Ankara kır düğünü mekanlarını https://dugun.com/kir-dugunu/ankara bir arada seçtiğiniz özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.