Ankara Haber
HV
10 ARALIK Cumartesi 04:08

“Araştırma komisyonunun bir daha bu acıların yaşanmaması için önemli katkılar vereceğine inanıyoruz”

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 10:58   Güncelleme : 18-10-2022 10:58
“Araştırma komisyonunun bir daha bu acıların yaşanmaması için önemli katkılar vereceğine inanıyoruz”

"Araştırma komisyonunun bir daha bu acıların yaşanmaması için önemli katkılar vereceğine inanıyoruz"

Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Amasra başta olmak üzere, maden kazalarının nedenlerinin araştırılması için TBMM Başkanlığına önerge vereceklerini belirterek, “Araştırma komisyonunun bir daha bu acıların yaşanmaması için önemli katkılar vereceğine inanıyoruz.” dedi.

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, Bartın Amasra maden ocağında meydana gelen elim kazada ihmali bulunanların tespiti ve sorumluların bulunması için Amasra Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığını hatırlattı.

Kazanın nedeni ve sorumluları hakkında, yargının yapacağı soruşturma ve kovuşturma neticesinde, ihmali bulunanların hak ettikleri cezayı alacaklarını belirten Tunç, kimsenin bundan şüphesi olmaması gerektiğini kaydetti.

Tunç, açıklamasında, “Bu kapsamda, AK Parti Grubu olarak TBMM’ye araştırma komisyonu kurulması için önergemizi sunuyoruz. Milletimizi derinden sarsan Bartın Amasra başta olmak üzere, tüm maden kazalarının sebeplerinin araştırılması ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulacak olan araştırma komisyonunun bir daha bu acıların yaşanmaması için önemli katkılar vereceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi