Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 18:33   Güncelleme : 01-10-2021 18:33

Atılım Üniversitesi: Prof. Dr. Ahmet Saltık Dil Derneği Onur Ödülü Aldı –

Salgın süresince büyük özveriyle halkı hastalıktan koruyan, iyileştiren, her ortamda doğru bilgilendiren sağlıkçılardan biri olan Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dil Derneği Üyesi Prof

Atılım Üniversitesi: Prof. Dr. Ahmet Saltık Dil Derneği Onur Ödülü Aldı –

Salgın süresince büyük özveriyle halkı hastalıktan koruyan, iyileştiren, her ortamda doğru bilgilendiren sağlıkçılardan biri olan Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dil Derneği Üyesi Prof. Dr. Ahmet Saltık, Dil Derneği tarafından onur ödülüne layık bulundu.

Türk Dil Kurumu tarafından 89 yıldır aralıksız olarak kutlanan “Dil Bayramı” nedeniyle düzenlenen törende Çankaya Belediyesinin katkılarıyla tüm onur ödülleri bu yıl sağlıkçılara verildi. 

Tüzelkişiliği olan bir dernek olarak kurulan Türk Dil Kurumunun Atatürk öncülüğünde düzenlediği ve bilim ve sanat insanlarının yanı sıra yurdun her yerinden, her inanç ve kökenden yurttaşların katıldığı kurultayda alınan kararla 26 Eylül 1932’den beri “Dil Bayramı” olarak kutlanıyor. 

Dil Derneği 89. Dil Bayramı programı 25 Eylül 2021 Cumartesi günü Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde gerçekleştirildi.