Ankara Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 11:52

BÜYÜKŞEHİR'DEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR İÇİN YÜZME KURSU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte dezavantajlı grupları sosyal hayata dâhil etmek ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla projelerine hız kesmeden devam ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2022 12:32   Güncelleme : 16-12-2022 12:32
BÜYÜKŞEHİR'DEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR İÇİN YÜZME KURSU

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde ücretsiz olarak “Down Sendromlu Çocuklara Yönelik Yüzme Kursu”nu hayata geçirdi.

Birebir yüzme eğitmenleri ve özel eğitim öğretmenleri eşliğinde 8 down sendromlu çocuğa 3 aylık boyunca dörder kişilik gruplar şeklinde yüzme eğitimi verilmeye başlandı. Yüzme kurslarına çocuklarını göndermek isteyen ailelerin Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’ne gelerek, bizzat başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Genel Koordinatörü Selma Koç Ünal, “Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda down sendromlu çocuklarımız için yüzme kursu başlattık. Birebir yüzme eğitmenleri ve özel eğitim öğretmenleri ile birlikte çocuklarımız yüzme öğrenmeye başladı. İlk dersler başladı ve şu an 8 öğrencimiz eğitim alıyor. Kurslarımıza başvuruları almaya devam edeceğiz” derken, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni Fatma Eser de şunları söyledi:

“Bugün yüzme derslerimize başladığımız için çok mutluyuz. Çünkü özel eğitimde yüzme öğrenme sadece yüzme öğrenme değil. Bizim için en önemlisi bu çocukların en büyük ihtiyacı kendilerini büyük bir güven kazanmak. Yüzme bunu da beraberinde getirdi. Belki büyük yeteneklerin keşfedilmesine sebep olacak. Çocuklarımızın böyle etkinliklere katılmasından dolayı çok mutluyuz.”

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi