Siyaset
Giriş Tarihi : 02-10-2021 18:23   Güncelleme : 02-10-2021 18:23

“Çok önemli kanunların, tekliflerin başlangıcındayız”

Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan, Bu yıl 15’incisi düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Biga Fuar Alanında konuştu

“Çok önemli kanunların, tekliflerin başlangıcındayız”

Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan, Bu yıl 15’incisi düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Biga Fuar Alanında konuştu.

Turan, vefat eden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk’e Allah’tan rahmet diledi.

Çanakkale’nin tarımsal üretiminde vazgeçilmez konuma sahip olan Biga’nın sanayisiyle de geçen yılın 500 büyük sanayi kuruluşu listesine 5 firmasını soktuğunu ifade eden Turan, ilçenin önemli bir zenginliği olan Nilüfer Gölü için özel bir çalışmanın yapıldığına dikkati çekti.

Turan, “O gölün tüm Türkiye’mize ve turistlere tanıtılmasını istiyoruz. Orman Bakanlığımız sulak alan ilan ederek dokunulmaz yer haline getirdi. Yürüyüş yollarının, fotoğraf imkanlarının olduğu çok özel bir projeyi hayata geçiriyoruz. Sayın Bakanımıza bir davette bulunmak istiyorum. Sabah erken hep beraber Nilüfer Gölü’ne gidelim o açmış çiçekleri yerinde görelim. Tüm Türkiye’yi oradan Nilüfer Gölü’ne gelmeye davet edelim.” dedi.

Çanakkale’nin son dönemde ulusal projelerle adından söz ettirdiğini kaydeden Turan, Çanakkale Köprüsü’nün 18 Mart’ta açılacağını, köprünün Biga için çok önemli avantajlar getireceğini bildirdi.

Tarımda küresel sorunların olduğunu, salgın kaynaklı farklı bir dönem yaşandığını anlatan Turan, “Tüm dünyadaki fiyat artışlarının ülkemize de yansıdığını görüyoruz. Bunların farkındayız. Girdi maliyetlerindeki artışı takip ediyoruz. Çok önemli kanunların, tekliflerin başlangıcındayız.” diye konuştu.