Siyaset
Giriş Tarihi : 06-10-2021 18:18   Güncelleme : 06-10-2021 18:18

“Diyarbakır annelerinden cevabını aldıklarını görüyoruz”

Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

“Diyarbakır annelerinden cevabını aldıklarını görüyoruz”

Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akbaşoğlu, Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’te düzenlenen eylemlere yönelik, terör örgütü PKK’nın ve onların sözcülerinin provokatörlüğünde yaşanan olaylarda Yasin Börü ve arkadaşları başta olmak üzere katledilen vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi.

O günlerde yaşanan bu menfur olayın sonuçlarını, bugünlere yansıyan şekliyle gördüklerini ifade eden Akbaşoğlu, “O gün Arz-ı Mev’ud’u, vadedilmiş toprakları kabul eden anlayışın, siyonist ve emperyalist emellere alet olduğunu net bir şekilde görmüş olduk. Bu vesileyle, siyonist ve emperyalistlerin maşası olan, Kürtlerin ve bölgenin düşmanı olan PKK’nın ve onların sözcülerinin mutlak surette milletimizden ve Diyarbakır annelerinden mutlaka cevabını aldıklarını ve alacaklarını hep birlikte müşahede ediyoruz.” yorumunu yaptı.

Çok önemli uluslararası bir anlaşmayı hep birlikte Meclis’in gündemine taşıdıklarına işaret eden Akbaşoğlu, “Paris İklim Anlaşması’nın ve beraberinde nükleer enerjiye ilişkin 2 uluslararası sözleşmenin, bu manada görüşülmesine inşallah bugün başlayacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a, Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı tarafından, himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi ile çevreye katkılarından dolayı, “Atık Alanında Akıllı Şehirler Küresel Şampiyonu” ödülü sunulduğunu hatırlatan Akbaşoğlu, “İnşallah hep beraber Türkiye olarak yeşille, çevreyle, geleceğimizle ilgili çok daha iyi hizmetlere birlikte imza atacağız. Bu konuda dile getirilen hususlara hep beraber ortak katkı vermeyi de sizlerden istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.