Siyaset
Giriş Tarihi : 16-02-2022 19:43   Güncelleme : 16-02-2022 19:43

“Halkın dertlerini bilen ekiplerin başında geliyoruz”

“Halkın dertlerini bilen ekiplerin başında geliyoruz”

“Halkın dertlerini bilen ekiplerin başında geliyoruz”

Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP Grup Başkanvekili Oluç’un AK Parti Grup Başkanvekili Ünal’la ilgili açıklamasına ilişkin, “Orada ifade ettiği cümlenin başında, dünyada bir kriz olduğu, bu krizin doğal olarak Türkiye’mizi etkilediği, ‘Devletin kendi politikasından değil, dünyadaki krizlerden dolayı bu zamları yapmak durumunda kaldık’ şeklinde bir açıklaması vardı. Yoksa, halkı en iyi tanıyan, halkın dertlerini bilen, halkımızın taleplerini en iyi hisseden ekiplerin başında geldiğimizi ifade etmek isterim.” diye konuştu.

CHP’nin millet iradesi talebinden, sürekli seçim sandığı vurgusu yapmasından mutlu olduklarını dile getiren Turan, şöyle devam etti:

“Çünkü geçmiş dönemlerde sandık dışı yollar aradıklarını, farklı süreçlerde olduklarını biliyoruz. O yüzden böyle olmasını memnuniyetle ifade ediyoruz. Milletin kararı baş göz üstünedir. Sandık, zamanı geldiğinde milletin önüne gelecektir. Seçimler, zamanında yapılacaktır. O seçimlerde 20 yıldan beri AK Parti’ye yön vermiş insanların talebiyle tekrar bize yetki verirlerse veya vermezlerse ‘Baş göz üstüne’ diyeceğiz.”