Gündem
Giriş Tarihi : 07-06-2021 11:00   Güncelleme : 07-06-2021 11:00

Keçiören’deki araçlardan doğaya çöp atılmıyor

Keçiören Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında çevre kirliliğinin önüne geçmek için belediye hizmet araçlarına “Bu araçtan dışarıya çöp atılmaz!” yazılı etiket yapıştırarak çevre temizliğine yönelik farkındalık mesajı verdi

Keçiören’deki araçlardan doğaya çöp atılmıyor

Keçiören Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında çevre kirliliğinin önüne geçmek için belediye hizmet araçlarına “Bu araçtan dışarıya çöp atılmaz!” yazılı etiket yapıştırarak çevre temizliğine yönelik farkındalık mesajı verdi.

Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri araç kullanıcısı vatandaşlar tarafından doğaya bırakılan atıkların önüne geçmek için bu etiketlerden doğasever şoförlere de dağıttı.

“ARAÇLARIMIZDAN ÇÖP ATMAYALIM”

5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla doğa dostu bir sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yolculuk esnasında araç kullanan vatandaşlarımızın ellerinde bulunan çöpleri doğaya bırakmamaları için farkındalık oluşturmak istedik. Yol kenarlarında görüntü kirliliği oluşturan ve doğaya zarar veren plastik, kâğıt ve metal atıkların önüne geçmek için 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü bir başlangıç kabul edelim ve çöplerimizi kesinlikle araçlarımızdan dışarıya atmayalım.” diye konuştu.

“KESİNTİSİZ GERİ DÖNÜŞÜM”

Başkan Altınok, çevre dostu bir belediyecilik anlayışıyla önemli geri dönüşüm çalışmaları yaptıklarını da belirterek şunları söyledi:

“Ambalaj atıklarının, atık elektrik ve elektronik eşyaların, bitkisel atık yağların, atık pillerin ve organik atıkların geri dönüşümü noktasında çalışmalarımız 5 ayrı alanda aralıksız devam ediyor. Bazı dönemlerde çeşitli kampanyalar yaparak farkındalığı artırmak için hediyeler verdiğimiz bu çalışmalarımızı yıl boyunca sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız da belediyemizle iletişime geçerek çevremizi korumak için başlattığımız seferberliğimize destek olabilirler.”