Gündem
Giriş Tarihi : 28-05-2021 18:11   Güncelleme : 28-05-2021 18:11

Kızılcahamam’da Jandarma Karakol binası yeniden faaliyete geçiyor

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar Güvem Mahallesi’ne planlanan Jandarma Karakol binası çalışmaları başladığını duyurdu

Kızılcahamam’da Jandarma Karakol binası yeniden faaliyete geçiyor

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar Güvem Mahallesi’ne planlanan Jandarma Karakol binası çalışmaları başladığını duyurdu.

Başkan Acar; Güvem Mahallesi’ne Jandarma Karakol binası çalışmalarına başlandığının müjdesini verdi. Acar, yaptığı açıklamada, “20 Ağustos 2021 tarihinde açılışını planladığımız proje ile bölgenin trafik ve asayiş bakımından önemli bir eksikliği giderilmiş olacak. Projede desteklerinden dolayı başta İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a Bakan Yardımcılarımıza, Ankara Valimiz Vasip Şahin, Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Arif Çetin’e ,İl Jandarma Komutanımız Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul’a ve Kaymakamımız Can Aksoy ‘a şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ise; “2012 yılında faaliyetine son verilip kapatılan, Çankırı-Çerkeş Yolu üzerindeki Güvem Mahallemiz’de bulunan Güvem Jandarma Karakolu’nun yeni bina inşaat çalışmaları, Jandarma Genel Komutanlığı istihkam ekipleri tarafından başlatıldı. Eski Güvem Sağlık Ocağı’nın olduğu alana yapılacak olan karakolumuz yol plaka takip sistemleri ile desteklenecektir. Kısa sürede tamamlanması beklenen karakolumuz, İlçemiz güvenlik altyapısı ve Ankara şehir girişlerinin kontrolü noktasında ciddi bir ilerleme sağlayacak.” şeklinde konuştu.