Spor
Giriş Tarihi : 03-09-2021 17:17   Güncelleme : 03-09-2021 17:17

MADALYA AVCILARINA COŞKULU KARŞILAMA

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda masa tenisinde altın madalya kazanan Abdullah Öztürk ile bronz madalya alan Ali Öztürk, Kübra Korkut ve Nesim Turan’ın da aralarında bulunduğu sporcu, antrenör ve yöneticilerden oluşan kafile yurda dönüşlerinde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız İhsan Selim Baydaş ve protokol  tarafından bayraklarla ve mehter takımıyla coşkulu bir şekilde karşılandı

MADALYA AVCILARINA COŞKULU KARŞILAMA

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda masa tenisinde altın madalya kazanan Abdullah Öztürk ile bronz madalya alan Ali Öztürk, Kübra Korkut ve Nesim Turan’ın da aralarında bulunduğu sporcu, antrenör ve yöneticilerden oluşan kafile yurda dönüşlerinde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız İhsan Selim Baydaş ve protokol  tarafından bayraklarla ve mehter takımıyla coşkulu bir şekilde karşılandı. 

PARALİMPİK OYUNLARI TARİHİMİZİN EN YÜKSEK SAYIDAKİ MADALYASINI ALDIK” 

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız İhsan Selim Baydaş, sporcuların muhteşem bir iş çıkardığını söyleyerek, “Bugün 4 madalyalı sporcumuzu ve kafileyi karşılıyoruz. Onlar teşekkür ediyorlar böyle bir karşılama için ama biz onlara teşekkür ediyoruz bize böyle güzel bir gün yaşattıkları için. Hem paralimpik oyunları tarihimizin en yüksek sayıda madalyasını almış oluyoruz, hem de aynı branşta 4 madalyayı karşılamış oluyoruz” dedi.

Karşılama sonrası sporcularımız Esenboğa Havalimanından başlayarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulus Atatürk Heykeli ve 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı  ve Göksu Parkı yönünde düzenlenen Ankara şehir turuna katıldı. 
Şehir turu Eryaman Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezimizde (TOHM) sona erdi. TOHM’da sporcularımızı  İl Müdürümüz, sporcular ve çalışanlar karşıladı.