Ankara Haber
HV
29 OCAK Pazar 02:36

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARA VE AİLELERİNE ETKİNLİK

Ankara Büyükşehir Belediyesi BelPa Genel Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2022 15:57   Güncelleme : 08-12-2022 15:57
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARA VE AİLELERİNE ETKİNLİK

Engelsiz Başkent modeli ile tüm Türkiye’ye örnek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

BelPa Genel Müdürlüğü, Mola Evleri ve Engelli Hizmet Merkezlerinin faaliyetlerinden yararlanan özel gereksinimli çocukları ve ailelerini gerçekleştirdiği kutlama ile farkındalık programında bir araya getirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte özel gereksinimli çocuklar ve aileleri önce Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından ise Gazi Park BelPa Tesisleri’nde hazırlanan eğlence programında  çocuklar aileleri ile öğlen yemeği yerken, müzik eşliğinde dans ederek palyaço gösterilerini izledi. Büyük bir sevinç ve heyecan ile kendilerine verilen balonları uçuran çocuklara, program sonunda boyama kitabı, boya kalemleri ve hikâye kitapları hediye edildi.

Engelli bireye sahip olmanın zorluğunu yaşayan ailelerin ABB olarak hep yanında olduklarını ve destek olmaya devam edeceklerini söyleyen BelPa Genel Müdürü Hüseyin Çağrı Durak şöyle konuştu:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak belirlenmiş bir günü kutlamak için buradayız. Biz buna Engelliler Günü demekten ziyade bizim için özel olan bir durumu paylaşıyoruz. Özellikle siz ailelerimiz bu özel durumu çok büyük fedakârlıkla evlatlarımızın başında durarak her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yanlarında oluyorsunuz. Bizde ABB olarak sizin bu hizmetlerinize bu desteğinize bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi