Siyaset
Giriş Tarihi : 03-11-2021 22:01   Güncelleme : 03-11-2021 22:01

“Salgına, konjonktürel sorunlara rağmen büyümeye devam ediyoruz”

“Salgına, konjonktürel sorunlara rağmen büyümeye devam ediyoruz”

“Salgına, konjonktürel sorunlara rağmen büyümeye devam ediyoruz”

Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulu’nda, değerlendirmelerde bulundu.

Turan, 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’nı kutladı.

AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. yıl dönümü olduğunu dile getiren Turan, “3 Kasım 2002, vesayetin, dayatmanın yerini milletin iktidarının almaya başladığı özel bir tarih. Gelişimin, değişimin, kalkınmanın öyküsünün ve Türkiye’nin milletiyle güçlü bir şekilde tarih sahnesine yeniden çıkmasının başladığı bir gün.” dedi.

Dünyada demokratik ülkelerde bu kadar uzun süre iktidarda kalmanın çok az örneği olduğunun altını çizen Turan, “Merhum Menderes’in 10, merhum Özal’ın 8 yıl gibi bir süre tek başına iktidarda kaldığını düşünürsek bunun önemi daha iyi anlaşılır. Siyasi literatürde, uzun süre iktidarda kalan, zamanın ruhuna uyum gösteren, tarihsel bir misyona sahip olan, en önemlisi güçlü bir toplumsal destek bulan partilere hakim parti denir. Türkiye’nin hakim partisi de şüphesiz AK Parti olmuştur.” diye konuştu.

“MİT kumpası, 367 krizi, Gezi olayları, 6-8 Ekim olayları, 17-25 Aralık, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi, kapatma davaları, e-muhtıra, terör olayları ve ekonomik operasyonlara rağmen, milletin desteğiyle Türkiye’yi büyütme imkanı bulduklarını” anlatan Turan, şöyle devam etti:

“Salgına, konjonktürel sorunlara rağmen büyümeye devam ediyoruz. AK Parti, Kars-Edirne arasına sıkışmış olan algımızı darmadağın ederek, Türkiye’yi kendi medeniyet coğrafyası ile yeniden buluşturdu. Bugün Mavi Vatan’da, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Suriye’de, Karabağ’da, Kıbrıs’taki tarihi gelişmeler, dış politikadaki duruşumuz, enerji, savunma sanayisi, ulaştırma başta olmak üzere birçok alandaki iddiamızla yeni sayfalar açmaya devam ediyoruz. Millete hizmette 19. yılımızda bizlere daima teveccüh gösteren, sevgisinden, desteğinden ve duasından güç aldığımız milletimize müteşekkiriz. Bu teveccüh, bu ağır emanet elbette bizlere ağır bir sorumluluk yüklüyor. Bu uzun yolda emeği geçen tüm teşkilatımıza, liderinden mahalle başkanına, üyesine kadar herkese teşekkür ediyoruz. Milletimizle, liderimizle, ilk günkü aşkla ve heyecanla nice yıllara diyoruz.”

CHP Grup Başkanvekili Özkoç’un iddialarına cevap veren Turan, “Biz, vakıf kültürünü çok özel değerlendiren bir kültürden geliyoruz. Vakıf, çok hassas düşünülmesi, davranılması gereken bir meseledir. Vakıflarda yanlış yapan varsa mutlaka savcıların gereğini yapması gerekir. Ancak son dönemde her vakfa yapılan çalışmaların, tırnak içerisinde, ‘yandaş’ ithamıyla sorgulanmasını da doğru bulmuyorum.” görüşünü paylaştı.

“Bir vakfın yandaşı, uzakdaşı olmaz” diyen Turan, vakıfların hayır işi yaptıklarını vurguladı.