Siyaset
Giriş Tarihi : 22-12-2021 22:48   Güncelleme : 22-12-2021 22:48

“Turnusol kağıdı vazifesini gören bir süreci beraber yaşadık”

“Turnusol kağıdı vazifesini gören bir süreci beraber yaşadık”

“Turnusol kağıdı vazifesini gören bir süreci beraber yaşadık”

Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulunda konuştu.

TBMM Genel Kurulunda ücret ve maaşların asgari ücret tutarından gelir ve damga vergisi alınmamasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri devam ediyor.

Grup Başkanvekili Bülent Turan da Türkiye’nin önceki gün bir imtihan gecesinden geçtiğini dile getirerek, “Türkiye’de bir turnusol kağıdı vazifesini gören süreci beraber yaşadık. Siyasetçi, akademisyen, basın mensubu, iş adamı, herkesin tabiri caizse bir kez daha yüzünü, tarafını görmüş olduk. Kimin kimin yanında olduğunu, kimin milletin değerleriyle, başarısıyla mutlu olduğunu, kimlerin mutsuz olduğunu bir kez daha görmüş olduk. ‘Dolar alma fırsatı bu akşam’ diyenlerle kendi doları olmadığı halde ülkesinin ekonomisinin olumlu adım atmasından dolayı ağlayan, mutlu olan, sokağa çıkan insanları gördük.” diye konuştu.

Kur riskinin azaldığını, Türkiye’nin yeni bir sürece girdiğini ve paradigmanın değiştiğini belirten Turan, bundan sonra ‘alt gelir grubu’ diye ifade edilen vatandaşların daha rahat edeceğini ve daha olumlu etkilenecekleri bir sürece girdiklerini kaydetti.