Siyaset
Giriş Tarihi : 08-10-2021 00:03   Güncelleme : 08-10-2021 00:03

“Zillet ittifakı, Sam amcanın gölgesinde yapılan bir ittifak”

Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, Genel Kurulda açıklamalarda bulundu

“Zillet ittifakı, Sam amcanın gölgesinde yapılan bir ittifak”

Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, Genel Kurulda açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, herkesin, 3600 ek göstergeyle ilgili müsterih olmasını isteyerek, “Bu konuda en ufak bir tereddüt yok. Her sözümüzü gerçekleştirdiğimiz gibi bu sözümüzü de gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Duran Kalkan’ın, “HDP bizim kontrolümüzde. CHP de HDP’ye muhtaç.” sözünü hatırlatan Akbaşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İYİ Parti ile olan ilişkiyi CHP üzerinden, HDP ile ilişkilendirmek suretiyle denklemi kurmuşlar, hep beraber parlamenter hükümet sistemini ortaya koyuyorlar. Bu yamalı bohça ittifakı bileşenlerinin orada ortaya koydukları; biri diyor ki ‘Ben cumhurbaşkanı olacağım.’ Biri diyor ki ‘Ben başbakan olacağım.’ Diğeri de ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağım, bakanlık isterim ha.’ diye hepinize değneği gösteriyor. Oradan hepiniz ulufe dağıtımına giriyorsunuz. Parlamenter sistemi talep edenlerin ortak noktası; milletin doğrudan cumhurbaşkanını seçme hakkını geri almak istiyorlar. Millete, bu hak ve yetkinin doğrudan verilmesine maalesef bu zillet ittifakı rıza göstermemiş. Bu ittifak, millete bu hakkı çok görüyor. Millete bu hakkı çok görenlerin, bu hakkı tanımayanların millete söyleyecekleri sözü olamaz. Milletimiz bunu maşeri vicdanında tartacaktır. Bu partilerin tabanlarından kopuk yönetimlerine, zihniyetlerine, takiyeci yöneticilere söylüyorum. Hiç kimse seçmene, millete bir şey söylediğimize dönük bir çarpıtmada bulunmasın.”

Akbaşoğlu, “Hiç kimsenin şahsını, bulunduğu yeri rencide etmek için konuşmadım. Zillet ittifakı, Sam amcanın gölgesinde yapılan bir ittifak.” dedi.